Ziemia Lubuska i Okolice

Wybierz się z nami do jedynego w swoim rodzaju pasa żelbetonowych fortyfikacji, zbudowanego przez Niemców („zęby smoka”, bunkry, podziemne tunele z największym zimowiskiem nietoperzy w Europie). Czeka na nas przejazd wozem opancerzonym BTR, a w podziemnym korytarzu niesamowity przejazd drezyną! Z kolei w zespole pocysterskim w Paradyżu z cudownym obrazem Madonny dowiemy się, co kryją podziemia i jaką rolę odegrał ten klasztor w historii Polski.

Na życzenie grupy: ognisko z kiełbaskami 

Niesamowita lekcja przyrody wśród 1,2 tys. gatunków roślin. Dlaczego niektóre drzewa są zielone przez cały rok? Czy na drzewie chusteczkowym rzeczywiście rosną chusteczki? Ponadto interaktywne zajęcia w laboratorium (magia kolorów, burza w szklance wody) i w parku (szukamy drzew ze starych legend).

Na życzenie grupy: 1. Ognisko z kiełbaskami. 2. Warsztaty edukacyjno – przyrodnicze

Międzyrzecki Rejon Umocniony: wybierz się z nami do jedynego w swoim rodzaju pasa żelbetonowych fortyfikacji, zbudowanego przez Niemców („zęby smoka”, bunkry, podziemne tunele z największym zimowiskiem nietoperzy w Europie). W podziemnym korytarzu niesamowity przejazd drezyną!

Zielona Góra: Odwiedzimy Centrum Nauki Keplera - interaktywne stanowiska, wyjaśniające tajemnice fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi. Tutaj przeżyjemy największe huragany i trzęsienia ziemi, usłyszymy ryki jeleni, wycie wilków, a w labiryncie luster nie poznamy własnego odbicia. W Planetarium Wenus wspólnie odkryjemy tajemnice kosmosu.

Na życzenie grupy: 1. Wizyta u cystersów w Paradyżu* 2. Figura Chrystusa Króla w Świebodzinie* 3. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego*

*NOWOŚĆ

Tutaj czekają na nas atrakcyjne gry i zabawy dla dzielnych wojowników - indiański tor przeszkód, wyprawa do nory niedźwiedzia, marsz przez strumień, wyścig żółwi, lot na linie nad przepaścią, strzelanie z łuku, rzut marchewką i włócznią, nauka indiańskiej pieśni i tańca aligatora, malowanie twarzy, indiańska sauna, namioty, cmentarz. Staniemy oko w oko z żyrafą, niedźwiedziem, zebrą czy bawołem, a na wiszącym moście wykażemy się iście indiańską sprawnością.

Na życzenie grupy: 1. Przejażdżka bryczką 3. Mini zoo 4. Ognisko z kiełbaskami.

Skansen w Ochli: dzięki zabawom edukacyjnym odkryjemy tajemnice osady sprzed dwóch wieków. Przyjrzymy się wiejskim chatom, wypróbujemy dawne narzędzia, a w pachnącym chlebem domu wspólnie ubijemy świeże masło, które zjemy z pyszną, świeżą pajdą. Zajęcia do wyboru: wyrób masła, malowanie na szkle lub malowanie tkanin, garncarstwo, kowalstwo, wyroby ze słomy, obróbka lnu, „od ziarenka do bochenka”, kwiaty z bibuły i ozdoby choinkowe, malowanie pisanek (tylko przed Wielkanocą).

Polecamy również cykliczne imprezy: 1. Kaziuki (marzec lub kwiecień) 2. Kupałki 3. Ginące zawody i umiejętności (czerwiec) 4. U progu jesieni (październik) 5. Idą święta (listopad, grudzień).

Zielona Góra: Odwiedzimy Centrum Nauki Keplera - interaktywne stanowiska, wyjaśniające tajemnice fizyki, biologii, nauki o człowieku i nauki o Ziemi.  Tutaj przeżyjemy największe huragany i trzęsienia ziemi, usłyszymy ryki jeleni, wycie wilków, a w labiryncie luster nie poznamy własnego odbicia. W Planetarium Wenus wspólnie odkryjemy tajemnice kosmosu

Przeniesiemy się do średniowiecza i spróbujemy sił w miniturnieju rycerskim. Wcielimy się w postać kata, czarownicy lub szlachetnego rycerza. Zobaczymy ich ekwipunek, poznamy zwyczaje sprzed 600 lat oraz „doświadczymy” tortur i kar, które wtedy stosowano. Ponadto rzut podkową i włócznią, przebieranie na czas grochu i fasoli, nawlekanie igły rękawicą rycerską. Odważni staną oko w oko z żyrafą, niedźwiedziem, zebrą czy bawołem, a na wiszącym moście poczują dreszczyk adrenaliny.

Na życzenie grupy: 1. Przejażdżka bryczką. 3. Mini zoo. 4. Ognisko z kiełbaskami.

Początek strony