Wycieczki szkolne wielodniowe

Kraków: pokażemy Wam królewski gród podążając śladami polskich królów - od Wawelu przez Planty, Uniwersytet Jagielloński, Rynek z Sukiennicami i bazyliką Mariacką, aż po galerię malarską przy Bramie Floriańskiej i Barbakan. Odwiedzimy również Wawelskiego Smoka, a multimedialna podróż w czasie czeka na nas w podziemiach krakowskiego Rynku  (jedyna taka atrakcja w Europie!).

Ojcowski Park Narodowy: Zawitamy na Jurę Krakowsko- Częstochowską, aby zobaczyć zamek w Pieskowej Skale leżący na Szlaku Orlich Gniazd. Tuż obok zadziwi nas trzymająca pion wbrew prawom fizyki Maczuga Herkulesa. Odwiedzimy zachwycającą kaplicę na wodzie oraz dokonamy eksploracji tajemniczej Jaskini Wierzchowskiej.

 

Zabierzemy Was na górską wycieczkę na Śnieżnik (1.425 m n.p.m.) i do źródeł Morawki po czeskiej stronie.

Kletno: zajrzymy do Jaskinia Niedźwiedziej (poza Tatrami największa i najpiękniejsza jaskinia w Polsce).

Złoty Stok: zrywamy z nudą! Zabierając was do tutejszej kopalni złota zapewnimy Wam doskonałą zabawę, w czasie której poznacie tajemnice wydobycia tego kruszcu i staniecie się uczestnikami „gorączki złota”, które własnoręcznie wypłukacie...*

Czeka nas również wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Czarną Górę (1.205 m n.p.m.), a następnie przejście górskim szlakiem do Międzygórza (Sanktuarium Matki Boskiej na Iglicznej, Ogród Bajek, wodospad Wilczki).

Kłodzko: zobaczymy XIV-wieczny, kamienny most („polski” most Karola z Pragi) oraz odwiedzimy Twierdzę Kłodzką (imponująca dawna forteca pruska), lub podziemną trasaę turystyczną. Świdnica: odbędziemy spacer po urokliwej starówce oraz odwiedzimy zachwycający urodą, barokowy Kościół Pokoju (od 2002 r. w skarbnicy UNESCO).

Kraków: pokażemy Wam królewski gród podążając śladami polskich królów - od Wawelu przez Planty, Uniwersytet Jagielloński, Rynek z Sukiennicami i bazyliką Mariacką, aż po galerię malarską przy Bramie Floriańskiej i Barbakan. Odwiedzimy również Wawelskiego Smoka, a multimedialna podróż w czasie czeka na nas w podziemiach krakowskiego Rynku (jedyna taka atrakcja w Europie!).

Wadowice: Odwiedzimy dom rodzinny jednego z najwybitniejszych Polaków – Karola Wojtyły, a w interaktywnym muzeum poznamy opowieść o życiu polskiego papieża - św. Jana Pawła II.

Energylandia: Czas na dziką zabawę w największym i najnowocześniejszym parku rozrywki w kraju! Nielimitowany dostęp do około 60 atrakcji z drugim największym w Europie Mega Coasterem Hyperion (85 m różnicy wzniesień).

Międzyzdroje: zabierzemy Was do najbardziej czarujących miejsc tego nadmorskiego miasteczka i okolicy. Zobaczymy klify morskie, na Górze Kawczej zachwycimy się piękną panoramą, policzymy gwiazdy polskiego kina w Alei Gwiazd; będzie spacer po molo (395 m), promenadzie i plaży, a może nawet wypłyniemy w krótki rejs po Bałtyku …

Świnoujście: Fort Gerharda (prawdziwa podróż w czasie, nominacja na stopień wojskowy, pruska musztra). Odwiedzimy najwyższą w Polsce i jedną z najwyższych na całym świecie latarnie morską (68m)!

Trzęsacz: odwiedzimy ruiny kościoła z XII wieku; zameldujemy się na 15. południku, wyznaczającym czas środkowoeuropejski; multimedialne muzeum na klifie (poznamy historię ruin miejscowego kościoła, tajemniczą legendę Zielenicy, znaczenie 15. południka, a także morderczą walkę człowieka z morskim żywiołem na przestrzeni wieków).

Na życzenie grupy: 1. Bałtycki Park Miniatur. 2. Planetarium. 3. Oceanarium. 4. Park Wieloryba w Rewalu.

Kraków: pokażemy Wam królewski gród podążając śladami polskich królów - od Wawelu przez Planty, Uniwersytet Jagielloński, Rynek z Sukiennicami i bazyliką Mariacką, aż po galerię malarską przy Bramie Floriańskiej i Barbakan. Odwiedzimy również Wawelskiego Smoka, a multimedialna podróż w czasie czeka na nas w podziemiach krakowskiego Rynku (jedyna taka atrakcja w Europie!).

Wieliczka: Zabieramy Was w głąb ziemi na wyprawę po słone skarby. Przeniesiemy salę lekcyjną głęboko pod ziemię, a zajęcia szkolne zamienimy na wesołą wędrówkę solnymi korytarzami. Ponad 800 stopni sprowadzi nas 0,5 km pod ziemię gdzie odwiedzimy min: Kaplicę św. Kingi, Komorę M. Kopernika i zobaczymy wspaniały Solny Żyrandol.

Wadowice: Odwiedzimy dom rodzinny jednego z najwybitniejszych Polaków – Karola Wojtyły, a w interaktywnym muzeum poznamy opowieść o życiu polskiego papieża - św. Jana Pawła II.

Na życzenie grupy: Ogród Doświadczeń lub Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Wolin: Skansen Słowian i Wikingów - fascynujące zajęcia warsztatowe (średniowieczna musztra, strzelanie z łuku, produkcja filcu, lepienie z gliny, bieg Wikinga z przeszkodami), poczęstunek podpłomykiem, piernikiem lub owsianym ciastkiem i napojem.

Świnoujście: Fort Gerharda czeka Was prawdziwa podróż w czasie, nominacja na stopień wojskowy, a nawet pruska musztra. Odwiedzimy najwyższą w Polsce i jedną z najwyższych na całym świecie latarnie morską (68m)!

Międzyzdroje: spacer Aleją Gwiazd z odciskami dłoni najwybitniejszych polskich aktorów; spacer po molo (395 m), promenadzie i plaży.

Peenemünde: Zwiedzimy jedną z największych atrakcji – największy na świecie okręt podwodny dostępny do zwiedzania, zwany "Juliett". Pływające muzeum radzieckiej myśli technicznej. Niebagatelne rozmiary  (dł. 86m szer. 10m) tej maszyny robią wrażenie!

Heringsdorf: cesarski kurort. W Parku Przyrody Uznam zabierzemy Was w 1350m długości spacer „Ścieżką w Koronach Drzew” zakończony 33-metrową wieżą z której rozpościera się wspaniała panorama wybrzeża Bałtyku. Wzdłuż edukacyjnej ścieżki na wierzę „towarzyszy” nam… orzeł bielik; dla najodważniejszych zamontowano specjalne siatki i przejścia. Atrakcją jest okazałe molo Ahlbeck, drugie co do długości w Europie (po Sopockim). Na całej długości wybrzeża ciągnie się piaszczysta plaża oraz nadmorska Promenada z licznymi kawiarniami, barami i sklepikami. 

Trzęsacz: tu  w multimedialnym Muzeum na Klifie poznamy historię ruin miejscowego kościoła z XII w., tajemniczą legendę Zielenicy, znaczenie 15. południka wyznaczającego czas środkowoeuropejski, a także morderczą walkę człowieka z morskim żywiołem na przestrzeni wieków.

Rewal: Park Wieloryba - spotka Was tu niezapomniana morska przygoda, a więc nie zapomnijcie o aparacie fotograficznym, bo zdjęć zrobionych tutaj będą Wam zazdrościć wszyscy znajomi!

Kamień Pomorski: w multimedialnym Muzeum Elektrostatyki poprzez zabawę dowiemy się kim był i co wynalazł Jurgen von Kleist – autor przełomowego dla rozwoju współczesnej technologii odkrycia! Przy sprzyjającej pogodzie odwiedzimy marinę żeglarską, molo oraz jedną z największych lokalnych atrakcji – Labirynt zbudowany z drzewek iglastych. 

Na życzenie grupy: 1. Muzeum Historyczna–Techniczne (miejsce, gdzie zaczęła się historia zdobycia kosmosu i Księżyca. Stąd w 1942 roku wystrzelono V-2 – pierwszą rakietę balistyczną). 2. Karl’s – Truskawkowe Miasteczko (park rozrywki, degustacja, sklepy itp. – tematem przewodnim jest pyszna truskawka) 3. Farma Motyli (największa farma motyli w Europie. W ogromnej hali z przeszklonym sufitem można przez 365 dni w roku obserwować swobodnie latające motyle z tropikalnych regionów świata) Wolin: Skansen Słowian i Wikingów - fascynujące zajęcia warsztatowe (średniowieczna musztra, strzelanie z łuku, produkcja filcu, lepienie z gliny, bieg Wikinga z przeszkodami), poczęstunek podpłomykiem, piernikiem lub owsianym ciastkiem i napojem.

 

Kraków: pokażemy Wam królewski gród podążając śladami polskich królów - od Wawelu przez Planty, Uniwersytet Jagielloński, Rynek z Sukiennicami i bazyliką Mariacką, aż po galerię malarską przy Bramie Floriańskiej i Barbakan. Odwiedzimy również Wawelskiego Smoka, a multimedialna podróż w czasie czeka na nas w podziemiach krakowskiego Rynku (jedyna taka atrakcja w Europie!).

Wieliczka: Zabieramy Was w głąb ziemi na wyprawę po słone skarby. Przeniesiemy salę lekcyjną głęboko pod ziemię, a zajęcia szkolne zamienimy na wesołą wędrówkę solnymi korytarzami. Ponad 800 stopni sprowadzi nas 0,5 km pod ziemię gdzie odwiedzimy min: Kaplicę św. Kingi, Komorę M. Kopernika i zobaczymy wspaniały Solny Żyrandol.

Oświęcim: odwiedzimy muzeum niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i poznamy niezbite dowody niemieckiego ludobójstwa. Ku pokrzepieniu serc usłyszymy nie jedną historię o bohaterskich Polakach, którzy się tam znaleźli.

 

Na życzenie grupy: 1. Ogród Doświadczeń lub Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Kołobrzeg: chcesz być jednym z „Piratów z Karaibów”? Zabierzemy Cię do świata zabaw zręcznościowych (konkurs na najlepszego cieślę okrętowego, przeciąganie liny, wyścigi z boją, nauka szant). Wspólnie odwiedzimy starówkę, latarnię morską, plażę, falochron, a bulwar zwiedzisz już jako wilk morski.

Zieleniewo: prawdziwi Indianie i kowboje tylko w Ameryce? Nic bardziej mylnego! Zabierzemy Cię do Westrn City, gdzie poszalejesz na bizonie, strzelisz do tarczy jak Sokole Oko, obejrzysz też rodeo, konie i mini ZOO. Na miłośników motoryzacji czekają quady i crazy carty.

Niechorze: wizyta w Motylarni (znajdziemy się wśród setek swobodnie latających, przepięknie ubarwionych motyli, pochodzących z najbardziej egzotycznych zakątków świata - motyle będą nam siadały na wyciągniętych rękach!); wejście po 199 stopniach na wznoszącą się 67 m n.p.m. latarnię morską.

Na życzenie grupy: 1. Park linowy. 2. Park Miniatur Latarni Morskich. 3. Podróż ciuchcią Retro Express. 4. Muzeum 6D Maszoperia

Łeba: tu czeka nas spacer przez „Polską Saharę” nad brzeg Bałtyku, a w porcie policzymy jachty i rybackie łodzie. W morskim parku rozrywki Sea Park zobaczymy min. jak karmione są foki, odkryjemy oceanarium prehistoryczne 3D, kino emocji 5D oraz nowość – Family Coaster. Na terenie parku znajdują się także ogrody miniatur latarni i stworzeń morskich.

Szymbark: zobaczymy najdłuższą na świecie deskę ( oficjalny rekord Guiness’a) największy fortepian na świecie, poznamy historię sybirackich zesłańców, posłuchamy odgłosów wojny w bunkrze i wejdziemy do domu, postawionego… do góry nogami.

Chmielno: Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów z ciekawą ekspozycją, obejmującą wyroby trzech ostatnich pokoleń i pokaz garncarstwa.

Na życzenie grupy: 1. Łeba Park (park dinozaurów). 2. Power Park (park linowy, gokarty). 3. Labirynt Park Łeba. 4. Kaszubski Świat Bajek. 5. Będomin (historia naszego hymnu

narodowego). 6. Muzeum Bursztynu. 7. Sea Park (morski park rozrywki). 8. Park Gigantów.

 

Moszna: wspólnie zwiedzimy iście bajkowy pałac (nazywany również zamkiem), który niczym z bajek Disney’a posiada 99 wież, 365 komnaty oraz olbrzymi, piękny park z fontannami. Rezydencja jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zabytków na Opolszczyźnie.

Jura Krakowsko – Częstochowska: czas na pobudzającą wyobraźnię wizytę w największej warowni Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - Zamek Ogrodzieniec. Jest to bez wątpienia, jeden najpiękniejszych zamków w Polsce.

Źródła Warty w Kronołowie: to miejsce gdzie spod jurajskich skał wypływa „nasza” rzeka Warta. Dowiemy się jak malutkie źródełko wypływające z przydrożnej kapliczki przemienia się w drugą co do długości polską rzekę (808 km długości). Zamek w Olsztynie: stąd właśnie wzięła się nazwa głównej trasy jurajskiej - Szlaku Orlich Gniazd. Zamek Bobolice i Mirów , a także Bobolus Jurajski: piękna i łatwa „do zdobycia” jaskinia „Stajnia”.

Częstochowa: Zespół klasztoru ojców paulinów na Jasnej Górze od wieków jest miejscem pielgrzymek wiernych z całego świata. Jaka jest historia tego klasztoru? Skąd przybyli Paulini? Jakie wspaniałe zabytki można zobaczyć w jego muzeach, jak ważne dla historii Polski jest to miejsce oraz jakie były losy jasnogórskiej wieży? Dowiemy się tego wszystkiego podczas naszej wizyty zwiedzając min: Salę Rycerską, Bastion Św. Rocha, Skarbiec czy Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry.

Na życzenie grupy: 1.Park Miniatur w Podzamczu – szlak Orlich Gniazd w skali 1:25. 2.Ognisko z kiełbaskami. 3. Szopka w Olsztynie - bardzo popularna atrakcja jurajskiego Olsztyna; ruchoma i ręcznie rzeźbiona szopka z lipowego drewna to ponad

*NOWOŚĆ

Początek strony