Wyjazdy integracyjne krajowe

Malbork: największa gotycka twierdza w Europie (była stolica państwa krzyżackiego, przez 315 lat przy polskiej koronie), od 1997 r. w skarbnicy UNESCO.

Toruń: „gotyk na dotyk” podczas zwiedzania starówki (dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski i Krzywa Wieża); Muzeum Piernika - pod okiem mistrza piernikarskiego własnoręcznie połączymy składniki, wyrobimy ciasto i upieczemy aromatyczne „złoto Torunia”; relaks i rozkosze podniebienia w Browarze Jana Olbrachta; odwiedzimy XIX- wieczny fort artyleryjski; tajemnice kosmosu odkryjemy w trakcie seansu w planetarium.

Pelplin: zachwycimy się katedrą z najwyższym w Polsce, 25-metrowym, barokowym ołtarzem, Muzeum Diecezjalnym z najcenniejszą książką świata - Biblią Gutenberga (jedną z 48 zachowanych na świecie) - na pewno autentyczną, bo na jej 46. stronie zecer zrobił czcionką kleksa!

Elbląg: chwila relaksu podczas rejsu statkiem spacerowym po Zalewie Wiślanym do Fromborka.

Frombork: wzgórze katedralne - niepowtarzalna atmosfera średniowiecznych budowli, świątynia z grobem słynnego astronoma Mikołaja Kopernika.

Olsztyn: podczas spaceru po starówce minione wieki przemówią do nas na rynku, w katedrze, Wysokiej Bramie i zamku biskupów warmińskich.

Na życzenie grupy: 1. Seans w planetarium we Fromborku. 2. Zwiedzanie krzyżackiego zamku w Gniewie.

 

Kłodzko: Twierdza Kłodzka (imponująca pruska forteca) z podziemnym labiryntem korytarzy minerskich oraz punktem widokowym z wspaniałą panoramą aż po góry; XIV-wieczny, kamienny most (miniatura praskiego mostu Karola).

Kletno: wizyta w ciągle żywej Jaskini Niedźwiedziej (poza Tatrami największa i najpiękniejsza w Polsce) - ok. 3 km korytarzy, złoża kości zwierząt jaskiniowych, bogactwo fantastycznych form naciekowych; górska wycieczka na Śnieżnik (1.425 m n.p.m. - najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika).

Międzygórze: urokliwy kurort o zabudowie norwesko-szwajcarskiej, wizyta nad malowniczym wodospadem Wilczki.

Złoty Stok: masa wrażeń w kopalni złota ze sztolnią Gertruda, Chodnikiem Śmierci i sztolnią Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Muzeum Minerałów.

Polanica Zdrój: czas na relaks w pijalni wód i parku zdrojowym.

Duszniki Zdrój: wizyta w zabytkowej papierni (możliwy wyrób papieru).

Na życzenie grupy: 1. Lubiąż - największe cysterskie opactwo świata (arcydzieło śląskiego baroku). 2. Broumov (czeski browar klasztorny).

Wrocław: najpiękniejszy i największy świąteczny jarmark w  Polsce oczaruje każdego; na zabytkowym Starym Rynku ujrzymy kilometry świecidełek na drewnianych domkach, poczujemy zapach prawdziwej choinki i aromat pieczonych kasztanów, zmieszany z czekoladowymi piernikami; spore wrażenie zrobią też coroczny gość jarmarku - gigantyczny, ośmiometrowy wiatrak, a także stroiki i ręcznie malowane bombki z dedykacjami; nasze podniebienia rozpieszczą pyszne smaki z odległych krain - francuskie naleśniki, włoskie sery i wędliny, węgierskie kołacze i langosze oraz hiszpańskie churros z płynną czekoladą; poznamy uroki stolicy Dolnego Śląska - Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką (legendarne, jedyne tego rodzaju w Polsce dzieło Styki i Kossaka), zabytkowy rynek z gotyckim ratuszem oraz kamieniczkami Jaś i Małgosia.

Na życzenie grupy: 1. ZOO z Afrykarium - fauna i flora Czarnego Lądu (płaszczki na wyciągnięcie ręki, rekiny widziane z podwodnego, szklanego tunelu!). 2. Hydropolis (pierwsze w Polsce wodne miasto pod ziemią, 8 stref tematycznych). 3. Sky Tower (najwyższy w kraju - 212 m - drapacz chmur, widać z niego Sudety!).

Możliwość zorganizowania wersji 1-dniowej bez noclegu.

Karpacz: zwiedzanie świątyni Wang (zbudowana bez użycia gwoździ!), „zdobycie” wyciągiem Kopy, górski spacer malowniczą trasą na Śnieżkę lub Szrenicę, wodospady Kamieńczyk i Szklarki.

Piechowice: zwiedzanie huty - miejsca, w którym splatają się piękno szklanych arcydzieł i ręczna produkcja; zakupy w zakładowym sklepie z kryształami.

Jawor: do swego wnętrza zaprasza ewangelicki Kościół Pokoju z zachwycającym przepychem,barokowym wnętrzem (lista UNESCO).

Kowary: zobaczymy przeurocze miniatury dolnośląskich zabytków (klasztory, kościoły, pałace i starówki w skali 1:25).

Harrachov: w ,,alpejskiej wiosce’’ tuż za miedzą zdobędziemy wyciągiem Czarcią Górę z mamucią skocznią narciarską (rekord 214,5 m - fruwali tu Adam Małysz i Kamil Stoch).

Na życzenie grupy: Ścięgny - Dziki Zachód w Karkonoszach (zabawa w kowbojów i Indian na powierzchni 40 ha,  przejażdżka kolejką westernową, strzelanie z łuku i broni pneumatycznej, pokazy kowbojskich scenek, posiłek w saloonie, mini koncerty country, napad na bank - ciekawe, kto się najbardziej obłowi?).

Błędne skały (nakręcono tu sceny do filmu „Opowieści z Narnii”) lub Szczeliniec Wielki -  wędrówka ciasnym labiryntem z osobliwymi figurami kamiennymi, wyrzeźbionymi przez naturę (zachwycał się nim John Adams - szósty prezydent USA i Johann Wolfgang Goethe).

Wambierzyce: „Śląska Jerozolima” - barokowa bazylika, ruchoma szopka i skansen wójta.

Broumov: w swe podwoje zaprasza czeski browar klasztorny, jeden z najstarszych w tej części Europy - wysłuchamy historii o produkcji piwa „Opat” według tradycyjnej receptury benedyktyńskiej (degustacja złotego trunku!), zrobimy zakupy w browarnym sklepie, odwiedzimy rynek, barokowy klasztor i najstarszy drewniany kościół w Czechach.

Lubiąż: największe cysterskie opactwo świata (arcydzieło śląskiego baroku) - dziedziniec, jadalnię opata, salę książęcą, kościół NMP, tajemnice II wojny św. - „złoto generałów”.

Świdnica: w swe podwoje zaprasza ewangelicki Kościół Pokoju z zachwycającym przepychem, barokowym wnętrzem (w skarbnicy UNESCO); na deser spacer po zabytkowej starówce.

Kuks: warto zobaczyć barokowy klasztor bonifratrów z Czeskim Muzeum Farmacji lub Krzeszów - opactwo cystersów (europejska perła baroku).

Kraków: fascynujący spacer śladami polskich królów - wzgórze wawelskie (katedra, słynny Dzwon Zygmunta, krypty), Droga Królewska z plantami, papieskim oknem przy ul. Franciszkańskiej, Uniwersytetem Jagiellońskim, Rynkiem, sukiennicami, kościołem Mariackim (ołtarz Wita Stwosza), Bramą Floriańską i barbakanem, podróż do czasów średniowiecza w podziemiach Rynku (jedyna taka atrakcja w Europie!), Kazimierz, kościół „Na Skałce”.

Zakopane: spacer po Gubałówce, zjazd wyciągiem na polanę Szymoszkową, wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew, Krupówki, cmentarz na Pęksowym Brzysku, Jaszczurówka, górski spacer na Rusinową Polanę, degustacja wyrobów góralskich (oscypki, bundz, żętyca), Wiktorówki - najwyżej położone sanktuarium maryjne w Polsce.

Na życzenie grupy: 1. Relaks i zabawa w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. 2. Bochnia - kopalnia soli (najstarsza w Polsce). 3. Wieliczka - kopalnia soli (lista UNESCO, 2 km podziemnych, solnych korytarzy). 4. Wadowice - interaktywne muzeum św. Jana Pawła II. 5. Oświęcim - muzeum niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. 6. Żywiec - Muzeum Browaru Żywiec. 7. Tychy - Muzeum Browarów Książęcych. 8. Pszczyna - zespół pałacowo-parkowy Hochbergów. 9. Rejs statkiem po Wiśle. 10. Spektakl w Teatrze Witkacego w Zakopanem. 11. Posiada góralska.

Rezydencje królewskie i magnackie Kotliny Jeleniogórskiej: zachwycą nas - Pałac Paulinum, Wojanów, Łomnica, Staniszów, Pakoszów oraz Miłków z browarem Spiż (odrestaurowane pałace i zespoły parkowe).

Krzeszów: czeka na nas pocysterski zespół klasztorny - perła architektury barokowej na Dolnym Śląsku.

Jelenia Góra: zapraszamy na spacer po starówce - ratusz, zabytkowe kamieniczki, baszta i Brama Wojnowska, kaplica św. Anny.

Góry Sokole: wejście na Sokoliki - wspaniały punkt widokowy na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską, po drodze schronisko Szwajcarka.

Zamek Książ: przeżyjemy fascynację francuskimi ogrodami i barokowymi wnętrzami trzeciego co do wielkości zamku w Polsce, wysłuchamy historii o księżnej Daisy i zagrabionych skarbach. 

Śliwowica łącka: trzeba mieć mocną głowę, by wytrzymać wizytę w wytwórni śliwowicy -  film i opowieść o produkcji trunków, później degustacja soków, win oraz ponad 70- procentowych (!) napitków.

Trzy Korony (982 m n.p.m.): wejście na kultowy szczyt Pienin, zejście w stronę wijącego się w dole Dunajca - warto się spocić, bo widoki zapierają dech w piersiach!

Spływ przełomem Dunajca: flisacy rozśmieszą nas do łez, snując góralskie opowieści podczas spływu tratwami od Sromowców Niżnych do Szczawnicy.

Pieniny: zachwycająca panoramami białych skał, całodzienna wycieczka górska, wizyta w bacówce (oscypki, bundz, żętyca), przejście głównym grzbietem Małych Pienin na słowacką stronę (po drodze widoki na Pieniny, Tatry, Gorce i przełom Dunajca), powrót na polską stronę.

Dębno: niepowtarzalny nastrój XV-wiecznego, drewnianego kościółka, w którym filmowy ślub wzięli Janosik i Maryna.

Niedzica: poczujemy się jak dawni strażnicy na granicy polsko-węgierskiej, myszkując po XIV-wiecznym zamku nad Dunajcem; niezwykłe krajobrazy ujrzymy podczas spaceru po zaporze Jeziora Czorsztyńskiego.

Szymbark: historia sybirackich zesłańców, najdłuższa deska świata (wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa), dom do góry nogami (oj, zakręci się w głowie!), największy na świecie fortepian, bunkier organizacji „Gryf Pomorski”, kaszubskie klimaty - gwara, śpiewany alfabet i warzone na miejscu, pyszne piwo.

Łeba: rejs do wyrzutni rakiet wzdłuż malowniczego wybrzeża jeziora Łebsko (część Słowińskiego Parku Narodowego); ruchome wydmy - unikalne na skalę europejską („polska Sahara”), nieformalny symbol Parku, urzekający dzikością i rozmaitością form, krajobraz quasi-pustynny, widoczny nawet z kosmosu.

Sarbsk: wizyta w Sea Parku - fokarium (karmienie i tresura fok), wrak na wspak, prehistoryczne oceanarium.

Chmielno: Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów z ciekawą ekspozycją, obejmującą wyroby trzech ostatnich pokoleń i pokaz garncarstwa.

Wieżyca: wieża widokowa im. św. Jana Pawła II - przy bezchmurnej pogodzie i klarownym powietrzu dostrzeżemy na horyzoncie Mierzeję Helską i panoramę Trójmiasta!

Na życzenie grupy: 1. Rejs statkiem po Bałtyku „na zachód słońca”. 2. Muzeum Wsi Słowińskiej. 3. Muzeum Kaszubskie. 4. Power Park (m.in. gokarty i futbol bungee). 5. Zabytkowe latarnie na bałtyckim wybrzeżu (do wyboru).

Białowieża: oferuje multimedialną prezentację fauny i flory Puszczy Białowieskiej w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym, staniemy też oko w oko z królewskimi żubrami w pokazowym rezerwacie zwierząt, a na deser poczujemy prawosławny nastrój w cerkwi Św. Mikołaja Cudotwórcy.

Hajnówka: zwiedzimy przepiękną cerkiew Św. Trójcy.

Kruszyniany: tatarskie tradycje wsi przemówią w drewnianym meczecie i na cmentarzu - mizarze.

Białystok: koniecznie musimy zobaczyć wzbudzający zachwyt pałac Branickich (,,podlaski Wersal’’) z parkiem oraz wotywny kościół Chrystusa Króla i Św. Rocha, wzniesiony po wygranej wojnie z bolszewikami.

Grabarka (święte miejsce prawosławia): wejdziemy na Wzgórze Pokutników z ,,lasem krzyży’’, zobaczymy rekonstrukcję XVIII-wiecznej cerkwi p. w. Przemienienia Pańskiego.

Drohiczyn: czekają na nas zachwycająca cerkiew p. w. Św. Mikołaja i panorama doliny Bugu z Góry Zamkowej.

Leśna Podlaska (,,podlaska Częstochowa’’): przeżyjemy duchowe uniesienia w nastrojowym sanktuarium Matki Boskiej Leśniańskiej, wzniesionym i zarządzanym przez ojców paulinów.

Początek strony