Moszna: wspólnie zwiedzimy iście bajkowy pałac (nazywany również zamkiem), który niczym z bajek Disney’a posiada 99 wież, 365 komnaty oraz olbrzymi, piękny park z fontannami. Rezydencja jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zabytków na Opolszczyźnie.

Jura Krakowsko – Częstochowska: czas na pobudzającą wyobraźnię wizytę w największej warowni Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - Zamek Ogrodzieniec. Jest to bez wątpienia, jeden najpiękniejszych zamków w Polsce.

Źródła Warty w Kronołowie: to miejsce gdzie spod jurajskich skał wypływa „nasza” rzeka Warta. Dowiemy się jak malutkie źródełko wypływające z przydrożnej kapliczki przemienia się w drugą co do długości polską rzekę (808 km długości). Zamek w Olsztynie: stąd właśnie wzięła się nazwa głównej trasy jurajskiej - Szlaku Orlich Gniazd. Zamek Bobolice i Mirów , a także Bobolus Jurajski: piękna i łatwa „do zdobycia” jaskinia „Stajnia”.

Częstochowa: Zespół klasztoru ojców paulinów na Jasnej Górze od wieków jest miejscem pielgrzymek wiernych z całego świata. Jaka jest historia tego klasztoru? Skąd przybyli Paulini? Jakie wspaniałe zabytki można zobaczyć w jego muzeach, jak ważne dla historii Polski jest to miejsce oraz jakie były losy jasnogórskiej wieży? Dowiemy się tego wszystkiego podczas naszej wizyty zwiedzając min: Salę Rycerską, Bastion Św. Rocha, Skarbiec czy Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry.

Na życzenie grupy: 1.Park Miniatur w Podzamczu – szlak Orlich Gniazd w skali 1:25. 2.Ognisko z kiełbaskami. 3. Szopka w Olsztynie - bardzo popularna atrakcja jurajskiego Olsztyna; ruchoma i ręcznie rzeźbiona szopka z lipowego drewna to ponad

*NOWOŚĆ

Początek strony