(9 noclegów, 2 nocne przejazdy)

Como: alpejskie szczyty, krystalicznie czyste jezioro, mekka światowej elity, powiew luksusu i wielkich pieniędzy.

Awinion: rozsławiony w poezji i muzyce, perła Prowansji; wszechobecny zapach ziół i lawendy; Pałac Papieski, katedra Notre Dame des Doms i całe Stare Miasto, zamknięte w murach obronnych, które miały chronić miasto - głównie przed kapryśnymi wodami Rodanu.

Andora: Kajmany, Bahamy, Bermudy, a wśród nich Andora. Czemu nie skorzystać z dobrodziejstw tego raju podatkowego? Oprócz fascynujących widoków są tam zapierające dech w piersiach... ceny niektórych produktów.

Lloret de Mar: najbardziej znana miejscowość na wybrzeżu Costa Brava. Słynie z nocnego życia, licznych klubów, dyskotek, restauracji i barów. Oprócz tego piękne plaże i lazurowe morze. Dla aktywnych Ogrody św. Klotyldy, kościół św. Romy, średniowieczny zamek Sant Joan, XX-wieczny zamek przy plaży, Muzeum Kota, liczne ścieżki i szlaki spacerowe, labirynt uliczek i okoliczne parki rozrywki.

 

Na życzenie grupy: 1. Wycieczka do Barcelony. 2. Wycieczka na Montserrat. 3. Wycieczka wzdłuż wybrzeża Costa Brava. 4. Pokaz flamenco. 5. Wizyta w winiarni z degustacją win.

 

Cena (nie zawiera biletów wstępu oraz wycieczek fakultatywnych): od 2619 zł (minimum 47 osób).

 

Wycieczki fakultatywne:

 

Montserrat

Niezwykły masyw górski z klasztorem benedyktyńskim oraz bazyliką Najświętszej Marii Panny, w której najważniejsze miejsce to komnata Czarnej Madonny (patronki Katalonii), zwanej pieszczotliwie przez tubylców  „Czarnulką”. Ponadto góry oferują kolejki (dodatkowo płatne), szlaki i punkty widokowe, z których roztaczają się cudowne widoki. Wspaniałą pamiątką z Montserrat są wyrabiane według benedyktyńskich receptur likiery, sery, miody i zioła. Powrót do hotelu na kolację.

Cena: 39 euro.

 

Barcelona

Całodniowa wycieczka do Barcelony: kościół Sagrada Familia, słynne kamienice Gaudiego Casa Mila i Casa Batllo, Stadion Camp Nou, wzgórze Montjuïc (obiekty związane z Wystawą Światową w 1929 r. oraz Igrzyskami Olimpijskimi w 1992 r.), pomnik Krzysztofa Kolumba, słynna La Rambla, Barri Gotic (Dzielnica Gotycka), pokaz tańczących fontann. Powrót do hotelu około północy.

Cena: 35 euro.

 

UWAGA!

 

* Wszystkie obiekty w Barcelonie zwiedzamy z zewnątrz. Ewentualna możliwość wejścia na Stadion Camp Nou (po wcześniejszym zgłoszeniu, cena ok. 27 euro).

* Tego dnia, ze względu na późny pokaz tańczących fontann, nie wrócimy na obiadokolację; bierzemy lunch pakiety.

 

Początek strony