Drezno: całodniowa wizyta w mieście baroku – naszym oczom ukaże się zespół pałacowy Zwinger z Galerią Dawnych Mistrzów, salonem matematyczno-fizycznym i  zbiorem porcelany, „Zielone Sklepienie” (dzieła sztuki jubilerskiej i złotniczej), zbrojownia (m.in. szaty koronacyjne Augusta Mocnego), pałac Taschenberg, wielki obraz „Fürstenzug” z miśnieńskiej porcelany, starówka, tarasy Brühla, katedra i  pomnik Augusta Mocnego.
Stolpen: poczujemy ponurą atmosferę zamku, w którym przez 49 lat była więziona hrabina Cosel (trafiła tutaj i zmarła po utracie względów Augusta Mocnego).
Miśnia: wizyta w najsłynniejszej w Europie, działającej od 300 lat manufakturze porcelany na zawsze pozostanie w pamięci, zdumiewająca katedra z umieszczonymi na zewnątrz schodami, urokliwe Stare Miasto.
Szwajcaria Czeska: park narodowy, oferujący fantastyczne atrakcje - wędrówkę do Pravcickiej Bramy (największy skalny most w Europie - wysoki na 16,5 m, szeroki na 16 m), przeprawę tratwą po górskiej rzece Kamenicy oraz wizytę w Hrzensku, położonym w romantycznym kanionie.
Szwajcaria Saksońska: dochodzące do 300 m wysokości skalne ściany w Bastei; chwilę oddechu złapiemy w Kurort Rathen (jedna z najpiękniejszych miejscowości regionu, położona na prawym brzegu Łaby); podczas rejsu statkiem spacerowym po Łabie zachwycimy się górskimi krajobrazami; w Königstein  staniemy pośrodku olbrzymiej twierdzy, wybudowanej na skale nad przełomem Łaby (jej obronne mury liczą łącznie ponad 1,7 tys. m długości!).

Cena (nie zawiera biletów wstępu): od 729 zł (minimum 47 osób).

Początek strony