Toruń: planetarium (odkrywanie tajemnic kosmosu), Muzeum Piernika (samodzielny wypiek smakołyków pod opieką mistrzów piekarskich); ,,gotyk na dotyk’’ podczas spaceru po średniowiecznym Starym Mieście; niezapomniana wizyta w XIX-wiecznym, artyleryjskim Forcie IV (gry, zabawy i lekcja historii).

Włocławek: w Muzeum Męczeństwa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki język dźwięku, światła, obrazu i interaktywnych multimediów przybliży nam ponadczasowe wartości, które w czasie posługi głosił legendarny kapłan „Solidarności”; spacer po tamie na Wiśle (w tym miejscu królowa polskich rzek jest szeroka niczym Amazonka!); zwiedzanie średniowiecznej katedry z przepięknymi, gotyckimi witrażami.

Na życzenie grupy: 1. Spektakl w „szafie”, czyli magia Teatru „Baj Pomorski”. 2. Zajęcia na Wydziale Chemii UMK (samodzielnie odkrywamy potęgę i magię chemii). 3. Rejs statkiem po Wiśle. 4. Dom Legend Toruńskich (parateatralne opowieści o miejscowych legendach i historii miasta). 5. Warsztaty muzealne (czerpanie kartki papieru, druk na XIX-wiecznej prasie, pisanie gęsim piórem - w prezencie czerpana kartka do kaligrafii). 6. Obserwatorium astronomiczne. 7. Muzeum Ściśle Tajne (ponad 4 m pod ziemią, aż 50 pomieszczeń o pow. 500 m kw.) - podziemne centrum dowodzenia, gdzie historia jest na wyciągnięcie ręki, a eksponaty proszą o ich dotykanie.                                   

Cena (nie zawiera biletów wstępów): 
  I – od 259 zł (43-45 osób + 4 opiekunów)
  II – od 285 zł (37-42 osoby + 4 opiekunów)
  III – od 329 zł (30-36 osób + 3 opiekunów)

Początek strony