Poznań: wizyta na Starym Rynku z renesansowym ratuszem, małymi domkami budniczymi i Rogalowym Muzeum, w którym własnoręcznie wykonamy rogale świętomarcińskie - wyjątkowe, poznańskie przysmaki (zabierzemy je ze sobą).

Biskupin: wizyta w osadzie obronnej sprzed prawie 3 tys. lat oraz w Muzeum Archeologicznym; na deser podróż kolejką wąskotorową i opowieści o Diable Weneckim.

Gniezno: podczas lekcji muzealnej stoczymy prawdziwy rycerski bój i poznamy historię pierwszych Piastów; w Archikatedrze Gnieźnieńskiej zobaczymy słynne Drzwi Gnieźnieńskie, srebrny grobowiec św. Wojciecha i poznamy historię niezwykłej kradzieży.

Toruń: „gotyk na dotyk”, czyli spacer po Starym Mieście, eksploracja kosmosu w planetarium lub własnoręczny wyrób pierników.

Silverado: napad na autobus rodem z Dzikiego Zachodu, zapierające dech w piersi pokazy i zabawy w westernowym miasteczku.

Na życzenie grupy: 1. Zaurolandia (starcie oko w oko z dinozaurami wszystkich epok). 2. Skansen Miniatur w Pobiedziskach. 3. Multimedialna Brama Poznania. 4. Zagroda Pałucka – regionalne warsztaty (pieczenie bułek, wyrób masła, dojenie krowy). 5. Trójwymiarowy film o historii Torunia 3D. 6. Rejs po Wiśle. 7. Zajęcia na Wydziale Chemii UMK. 8. Dom Legend Toruńskich. 9. Czerpanie papieru, druk na XIX-wiecznej prasie i nauka pisania gęsim piórem. 10. Dawna twierdza krzyżacka w Golubiu-Dobrzyniu.

Cena (nie zawiera biletów wstępów):
  I – od 379 zł (43-45 osób + 4 opiekunów)
  II – od 415 zł (37-42 osoby + 4 opiekunów)
  III – od 459 zł (30-36 osób + 3 opiekunów)

Początek strony