Warszawa: „W moich snach wciąż Warszawa…”. Stop. Czas przestać tylko śnić o stolicy - pora ją zwiedzić! Tutaj bije serce Polski, a dumna przeszłość na każdym kroku przeplata się z XXI wiekiem. Poznaj historię Zamku Królewskiego, odkryj uroki Traktu Królewskiego z Łazienkami, Krakowskim Przedmieściem i Ogrodem Saskim, a podczas spaceru po słynnej starówce nie zapomnij o „selfie” z Syrenką Warszawską. W Centrum Nauki Kopernik odkryj dotykiem i wzrokiem tajemnice świata, a w letniej rezydencji Jana III Sobieskiego w Wilanowie posłuchaj ciekawostek o wybitnym królu. Odwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego oddaj hołd niezłomnym żołnierzom. Hasło na dziś? Warszawa da się lubić!
Na życzenie grupy: 1. Stadion Narodowy 2. Pałac Na Wodzie. 3. Taras widokowy PKiN 4. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 5. Rynek Nowego Miasta 6. Gra miejska.
*NOWOŚĆ
Poznański Jarmark Świąteczny: Poczujemy magię Świąt Bożego Narodzenia spacerując wśród zapachu pieczonych kasztanów i aromatu gorącej czekolady. Kilkadziesiąt stoisk, śnieżna górka do zjeżdżania, grota Św. Mikołaja, karuzela wenecka, lodowisko…
Stare Miasto i Święty Marcin: Wspólny spacer po Starym Rynku i kultowej arterii poznańskiej. Z renesansowego ratusza pokłonią się nam koziołki, dowiemy się kto miał zamieszkać w Zamku Cesarskim – najważniejszej budowli Dzielnicy Cesarskiej i co łączyło Adama Mickiewicza ze stolicą Wielkopolski.
Rogalowe Muzeum: sprawdzimy jak z kawałka ciasta i białego maku powstaje wyjątkowy wielkopolski smakołyk dowiemy się, wypiekając (i degustując!) rogale świętomarcińskie.
History Land: interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Znajdziemy tu makiety zbudowane z ponad 1,5 mln klocków LEGO, pełne interaktywnych elementów. Jest bitwa pod Grunwaldem, Sukiennice czy Stocznia Gdańska. Gwarantowane niezapomniane wrażenia i wspomnienia na całe życie! Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na niezapomnianą podróż przez dzieje
Centrum Szyfrów ENIGMA: to unikalna ekspozycja, która w nader interesujący sposób pokazuje historię złamania szyfrów Enigmy, a także prezentuje historię utajniania informacji na przestrzeni dziejów. Nowoczesne, multimedialne centrum jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej! To tajemnica i przygoda w jednym.
Pełna wrażeń podróż pod niebiosa! Podnośnia statków - bo o niej mowa - to miejsce, które na pewno spodoba się każdemu, zarówno dzieciom jak i dorosłym. To arcydzieło techniki okresu międzywojennego bije wszelkie rekordy pod względem liczby zwiedzających i jest najstarszą podnośnią w Niemczech. Nasz turystyczny stateczek uniesie się w olbrzymiej wannie na wysokość 36m!
Na życzenie grupy: 1. Cedynia (wieża widokowa, Aleja Kasztanowa – najdalej na zachód wysunięty punkt w Polsce, Góra Czcibora – miejsce na którym w 972r. Mieszko I stoczył zwycięską bitwę). 2. Siekierki – cmentarz na Starych Łysogórkach.
*NOWOŚĆ
Zakopane: Odwiedzimy najciekawsze miejsca stolicy polskich gór (Krupówki, Jaszczurówka, kaplica, zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, jedno z klasycznych dzieł stylu zakopiańskiego itp). Odwiedzimy Skocznię Wielka Krokiew im. Stanisława, gdzie Adam Małysz i Kamil Stoch porywali serca Polaków swoimi długimi skokami. Zabierzemy Was również na pieszą wycieczkę na Gubałówkę (czas wolny przy Górnej Stacji Kolejki) skąd rozpościera się wspaniała panorama Tatr. Następnie czeka nas zjazd wyciągiem z Gubałówki na polanę Szymoszkową (najpiękniejsza gondola w Tatrach). W Muzeum Tatrzańskim poznamy historię parku oraz wysokogórską faunę i florę, a w drodze do sanktuarium na Krzeptówkach odwiedzimy urokliwy i najstarszy zakopiański cmentarzyk na Pieskowym Brzyzku.
Tatrzański Park Narodowy: udamy się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem do najpiękniejszego tatrzańskiego jeziora - Morskiego Oka, odkrywając po drodze nie jedną tatrzańską legendę. Niezapomniane widoki gwarantowane!
Na życzenie grupy: 1. Wycieczka do Doliny Strążyska i wodospadu Siklawa, lub Doliny Ku Dziurze 2. Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba 3. Muzeum Oscypka
*NOWOŚĆ
Wolin: Skansen Słowian i Wikingów - fascynujące zajęcia warsztatowe (średniowieczna musztra, strzelanie z łuku, produkcja filcu, lepienie z gliny, bieg Wikinga z przeszkodami), poczęstunek podpłomykiem, piernikiem lub owsianym ciastkiem i napojem.
Świnoujście: Fort Gerharda czeka Was prawdziwa podróż w czasie, nominacja na stopień wojskowy, a nawet pruska musztra. Odwiedzimy najwyższą w Polsce i jedną z najwyższych na całym świecie latarnie morską (68m)!
Międzyzdroje: spacer Aleją Gwiazd z odciskami dłoni najwybitniejszych polskich aktorów; spacer po molo (395 m), promenadzie i plaży.
Peenemünde: Zwiedzimy jedną z największych atrakcji – największy na świecie okręt podwodny dostępny do zwiedzania, zwany "Juliett". Pływające muzeum radzieckiej myśli technicznej. Niebagatelne rozmiary (dł. 86m szer. 10m) tej maszyny robią wrażenie!
Heringsdorf: cesarski kurort. W Parku Przyrody Uznam zabierzemy Was w 1350m długości spacer „Ścieżką w Koronach Drzew” zakończony 33-metrową wieżą z której rozpościera się wspaniała panorama wybrzeża Bałtyku. Wzdłuż edukacyjnej ścieżki na wierzę „towarzyszy” nam… orzeł bielik; dla najodważniejszych zamontowano specjalne siatki i przejścia. Atrakcją jest okazałe molo Ahlbeck, drugie co do długości w Europie (po Sopockim). Na całej długości wybrzeża ciągnie się piaszczysta plaża oraz nadmorska Promenada z licznymi kawiarniami, barami i sklepikami.
Trzęsacz: tu w multimedialnym Muzeum na Klifie poznamy historię ruin miejscowego kościoła z XII w., tajemniczą legendę Zielenicy, znaczenie 15. południka wyznaczającego czas środkowoeuropejski, a także morderczą walkę człowieka z morskim żywiołem na przestrzeni wieków.
Rewal: Park Wieloryba - spotka Was tu niezapomniana morska przygoda, a więc nie zapomnijcie o aparacie fotograficznym, bo zdjęć zrobionych tutaj będą Wam zazdrościć wszyscy znajomi!
Kamień Pomorski: w multimedialnym Muzeum Elektrostatyki poprzez zabawę dowiemy się kim był i co wynalazł Jurgen von Kleist – autor przełomowego dla rozwoju współczesnej technologii odkrycia! Przy sprzyjającej pogodzie odwiedzimy marinę żeglarską, molo oraz jedną z największych lokalnych atrakcji – Labirynt zbudowany z drzewek iglastych.
Na życzenie grupy: 1. Muzeum Historyczna–Techniczne (miejsce, gdzie zaczęła się historia zdobycia kosmosu i Księżyca. Stąd w 1942 roku wystrzelono V-2 – pierwszą rakietę balistyczną). 2. Karl’s – Truskawkowe Miasteczko (park rozrywki, degustacja, sklepy itp. – tematem przewodnim jest pyszna truskawka) 3. Farma Motyli (największa farma motyli w Europie. W ogromnej hali z przeszklonym sufitem można przez 365 dni w roku obserwować swobodnie latające motyle z tropikalnych regionów świata) Wolin: Skansen Słowian i Wikingów - fascynujące zajęcia warsztatowe (średniowieczna musztra, strzelanie z łuku, produkcja filcu, lepienie z gliny, bieg Wikinga z przeszkodami), poczęstunek podpłomykiem, piernikiem lub owsianym ciastkiem i napojem.
Peenemünde: Zwiedzimy jedną z największych perełek regionu – największy na świecie (udostępniony do zwiedzania) okręt podwodny zwany "Juliett". Pływające muzeum radzieckiej myśli technicznej jest zacumowane w porcie, a niebagatelne rozmiary (dł. 86m szer. 10m) tej maszyny robią wrażenie!
Heringsdorf: cesarski kurort. W Parku Przyrody Uznam zabierzemy Was w 1350m długości spacer „Ścieżką w Koronach Drzew”, której punktem szczytowym jest 33-metrowa wieża. Na planszach komiksowych, ustawionych wzdłuż ścieżki oraz przy przystankach edukacyjnych „towarzyszy” nam… orzeł bielik. Dla najodważniejszych zamontowano specjalne siatki i przejścia. Ze szczytu podziwiać można wspaniałą panoramę wybrzeża Bałtyku, a przy odrobinie szczęścia dostrzec można Rugię. Dumą miasteczka jest okazałe, ponad półkilometrowe molo Ahlbeck, drugie co do wielkości (po Sopockim) w Europie. Na całej długości miejscowości ciągnie się piaszczysta plaża, której część wybrzeża pozostaje wciąż dzika. Wzdłuż plaży prowadzi Promenada nadmorska z licznymi kawiarniami, barami i sklepikami. Tutaj obowiązkowo spróbujemy lokalnego specjału: bułkę ze śledziem!
Na życzenie grupy: 1. Muzeum Historyczno–Techniczne (miejsce, gdzie zaczęła się historia zdobycia kosmosu i Księżyca. Stąd w 1942 roku wystrzelono V-2 – pierwszą rakietę balistyczną). 2. Karl’s – Truskawkowe Miasteczko (park rozrywki, degustacja, sklepy itp. – tematem przewodnim jest pyszna truskawka) 3. Farma Motyli (Największa farma motyli w Europie. W ogromnej hali z przeszklonym sufitem można przez 365 dni w roku obserwować swobodnie latające motyle z tropikalnych regionów świata)
*NOWOŚĆ
Moszna: wspólnie zwiedzimy iście bajkowy pałac (nazywany również zamkiem), który niczym z bajek Disney’a posiada 99 wież, 365 komnaty oraz olbrzymi, piękny park z fontannami. Rezydencja jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zabytków na Opolszczyźnie.
Jura Krakowsko – Częstochowska: czas na pobudzającą wyobraźnię wizytę w największej warowni Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - Zamek Ogrodzieniec. Jest to bez wątpienia, jeden najpiękniejszych zamków w Polsce.
Źródła Warty w Kronołowie: to miejsce gdzie spod jurajskich skał wypływa „nasza” rzeka Warta. Dowiemy się jak malutkie źródełko wypływające z przydrożnej kapliczki przemienia się w drugą co do długości polską rzekę (808 km długości). Zamek w Olsztynie: stąd właśnie wzięła się nazwa głównej trasy jurajskiej - Szlaku Orlich Gniazd. Zamek Bobolice i Mirów , a także Bobolus Jurajski: piękna i łatwa „do zdobycia” jaskinia „Stajnia”.
Częstochowa: Zespół klasztoru ojców paulinów na Jasnej Górze od wieków jest miejscem pielgrzymek wiernych z całego świata. Jaka jest historia tego klasztoru? Skąd przybyli Paulini? Jakie wspaniałe zabytki można zobaczyć w jego muzeach, jak ważne dla historii Polski jest to miejsce oraz jakie były losy jasnogórskiej wieży? Dowiemy się tego wszystkiego podczas naszej wizyty zwiedzając min: Salę Rycerską, Bastion Św. Rocha, Skarbiec czy Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry.
Na życzenie grupy: 1.Park Miniatur w Podzamczu – szlak Orlich Gniazd w skali 1:25. 2.Ognisko z kiełbaskami. 3. Szopka w Olsztynie - bardzo popularna atrakcja jurajskiego Olsztyna; ruchoma i ręcznie rzeźbiona szopka z lipowego drewna to ponad
*NOWOŚĆ